Trwa ładowanie

Partner programu - Gotowi w góry
Facebook Instagram

Ekologiczny Hotel i ekoturystyka

Ekoturystyka i ekologia, dlaczego warto wybrać ekologiczny hotel?

24.02.2017 r.
Ekoturystyka Tatry

Czym jest ekoturystyka?

Dla nas ekoturystyka, to taki rodzaj turystyki, który jest nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia. Tyle teorii. Wiemy, że w Polsce jest to stosunkowo młody ruch turystyczny, a patrzenie na urlop pod kątem dbania o ekologię i wyboru ekologicznego hotelu w górach – dopiero raczkuje.

Ekologiczny Hotel

Otaczająca nas przyroda to nasz skarb narodowy, a dbałość o nią nie powinna być sloganem reklamowym. To, w jakich warunkach będą wypoczywały przyszłe pokolenia Polaków i jakie Tatry zastaną, zależy od nas wszystkich. W Eco Tatry Hotel zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego też, nasze funkcjonowanie oparte jest na 4 fundamentach: ekologia, natura, cisza, zdrowie.

Zacznij od siebie

Wyznajemy zasadę, że “jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie” i dlatego też, zaszczepiliśmy podejście “eko” do wielu aspektów naszego funkcjonowania.  Zaczęliśmy od budowy samego budynku:

 • korzystamy z solarów, które dostarczają nam czystą energię,
 • ogrzewani jesteśmy przez dwa ekologiczne kotły V klasy: na pellet i olej opałowy,
 • korzystamy z gminnej kanalizacji – nie korzystamy z szamba,
 • ocieplenie wełną mineralną o wysokich parametrach izolacyjnych ogranicza straty ciepła i spalanie,
 • utwardzenie parkingu w formie żwiru kamiennego bez podłoża betonowego pozwala na swobodny drenaż,
 • drewno jest istotnym budulcem naszego ekologicznego Hotelu,
 • segregujemy śmieci i namawiamy do tego naszych Gości.

Poznaj Eco Tatry Hotel Kościelisko bliżej 

Eko hotel - ekoturystyka Ekoturystyka_Hotel_Eco_Tatry.jpg

Rozwiązania w naszym Hotelu

Na korytarzach stosujemy lampy z sensorem ruchu, energooszczędne żarówki, a pokoje są z czytnikiem na kartę – Gość wyciąga kartę przy wyjściu z pokoju i nawet gdy zapomni zgasić światło, system zrobi to za niego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w obiekcie zastosowano bufor ciepła, co wpływa na ograniczenie pracy kotła i tym samym zmniejszenie spalania, jednym słowem bufor ciepła polepsza sprawność energetyczną kotła i zmniejsza emisję substancji szkodliwych

Eko inicjatywy 

Wiemy jak ważna jest edukacja ekologiczna, dlatego też, robimy wszystko, aby w ciekawy i interesujący sposób zapoznać naszych Gości z tematyką związaną z ekologią. Nie chcemy, aby były to puste hasła i kolorowe foldery. Chcemy, aby odwiedzający nas Turyści byli świadomi Tatr, ich fauny i flory oraz promujemy wśród nich ochronę przyrody.

Jak to robimy?

 • Organizujemy prezentacje przyrodnicze z przewodnikiem, pracownikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego.
 • Bierzemy udział w programie Tatrzańskiego Parku Narodowego “Gotowi w góry”.
 • Wspieramy inicjatywę “Geotermia dla Kościeliska”.
 • Staramy się korzystać z usług i produktów zakupionych u lokalnych przedsiębiorców z Kościeliska i okolic.
 • Nie organizujemy głośnych eventów, dbamy, aby nasza obecność nie była uciążliwa.
 • Mamy w planie organizację wycieczek grupowych z przewodnikiem po Tatrach.

Robimy wszystko, aby nasza działalność miała jak najmniejszy wpływ na środowisko i stwarzała realne możliwości rozwoju ekonomicznego naszej lokalnej społeczności. Mamy ambitne plany związane z promocją ekologicznego transportu oraz aktywności fizycznej.

 

 

 

Zadzwoń Rezerwuj Pakiety
Ta strona używa cookie i innych technologii, aby korzystanie z niej było przyjemniejsze. Przetwarzamy zgromadzone dzięki nim dane w celach analitycznych i marketingowych. Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności i cookies