Trwa ładowanie

Partner programu - Gotowi w góry

Eco Tatry - Hotel w górach

Każdy, kto kocha Tatry, doceni nasze położenie

20.01.2018 r.

Hotel w górach – brzmi ładnie, prawda? Czy jednak sam fakt, że hotel znajduje się w Zakopanem czy Nowym Targu, wystarczy do tego, aby móc powiedzieć, że jest w górach? Ile osób, tyle zdań na ten temat. Nie będziemy tego rozstrzygać. Przedstawimy 3 fakty o naszym hotelu, które – według nas i opinii naszych gości – świadczą o tym, że planując spacery i wycieczki po górach, warto wybrać Hotel Eco Tatry.

1. Jesteśmy położeni bardzo blisko tatrzańskich szlaków.

  • 15 minut spaceru (900 m) dzieli Cię od jednej z najpiękniejszych polskich dolin – Doliny Kościeliskiej. Nie musisz stać w korkach, dojeżdżać, płacić za busa lub parking. Budzisz się, jesz pyszne śniadanie i wyruszasz do Doliny – spacerem.
  • 5 minut (200 m) spaceru wystarczy, abyś dotarł do malowniczego i pozbawionego trudności technicznych szlaku spacerowego – Drogi pod Reglami. Szlak prowadzi przez około 7,5 km, a idąc nim możesz podziwiać panoramę Zakopanego i pasma Gubałowskiego.
  • dla osób lubiących wspiąć się nieco wyżej, polecamy spacer na Przysłop Miętusi. Osoba ze średnią kondycją jest w stanie wejść na niego w ciągu 1h od momentu wyjścia z naszego hotelu. Widoki z niego są przepiękne, a możliwości kontynuowania wycieczki – bardzo duże.
  • idąc Drogą pod Reglami dojdziesz do Gronika, z którego będziesz mógł kontynuować wycieczkę w kierunku Wielkiej Polany Małołąckiej i dalej szlakiem na Giewont).

Nasze położenie – tuż przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym – doceniają również sarny, które często można spotkać w okolicy naszego hotelu.

Podoba Ci się nasze położenie? Zaplanuj z nami wypoczynek w górach

2. Kościelisko – idealne miejsce na wycieczki w Tatry Zachodnie.

Kościelisko jest bardzo dobrą bazą wypadową w Tatry Zachodnie. Same Tatry Zachodnie są bardzo atrakcyjnie turystycznie. Ich szczyty (m.in. Grześ, Rakoń, Wołowiec, Trzydniowiański, Ornak. Czerwone Wierchy) są w większości łagodne, a widok z nich zapiera dech w piersiach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że są one również bardziej dostępne dla przeciętnego górołaza niż szczyty Tatr Wysokich.

W polskiej części Tatr Zachodnich znajdują się 4 schroniska, jaskinie (m.in. Jaskinia Mroźna, Mylna,  Smocza Jama, Dziura). Osoby lubiące spacerować po dolinach również znajdą w Tatrach Zachodnich coś dla siebie – w ich granicy znajduje się m.in. Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska czy też Dolina Lejowa. Kościelisko jest rozległe, ale wybierając nasz hotel, masz pewność, że jesteś blisko gór i szlaków prowadzących w Tatry Zachodnie.

Wypoczynek w górach? Poznaj naszą ofertę na 2018 rok!

 

3. Odpowiedzialność przede wszystkim.

Jak nasza nazwa wskazuje, jesteśmy hotelem ekologicznym. Staramy się, aby nasza działalność nie szkodziła środowisku naturalnemu oraz przyczyniała się do jego ochrony. Korzystamy z solarów, ekologicznych piecy, gminnej kanalizacji, a ociepleni jesteśmy wełną mineralną.

Dowiedz się więcej o tym dlaczego jesteśmy eko hotelem

Odpowiedzialność, to również dbanie o bezpieczeństwo naszych gości. Dlatego też, jesteśmy partnerem w organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy programie “Gotowi w góry”. Dla odwiedzających nas turystów oznacza to, że znajdą w naszym hotelu specjalną tablicę informcyjną, z której  dowiedzą się m.in. jak przygotować się do wycieczki w góry oraz poznają świeże komunikaty turystyczne o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także aktualną prognozę pogody.

 

Zadzwoń Rezerwuj Pakiety
Ta strona używa cookie i innych technologii, aby korzystanie z niej było przyjemniejsze. Przetwarzamy zgromadzone dzięki nim dane w celach analitycznych i marketingowych. Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności i cookies