Trwa ładowanie

Partner programu - Gotowi w góry
Facebook Instagram

Eco Tatry - Hotel w górach

Każdy, kto kocha Tatry, doceni nasze położenie

20.01.2018 r.
Hotel w górach - Eco Tatry Kościelisko

Hotel w górach – brzmi ładnie, prawda? Czy jednak sam fakt, że hotel znajduje się w Zakopanem czy Nowym Targu, wystarczy do tego, aby móc powiedzieć, że jest w górach? Ile osób, tyle zdań na ten temat. Nie będziemy tego rozstrzygać. Przedstawimy 3 fakty o naszym hotelu, które – według nas i opinii naszych gości – świadczą o tym, że planując spacery i wycieczki po górach, warto wybrać Hotel Eco Tatry.

1. Jesteśmy położeni bardzo blisko tatrzańskich szlaków.

  • 15 minut spaceru (900 m) dzieli Cię od jednej z najpiękniejszych polskich dolin – Doliny Kościeliskiej. Nie musisz stać w korkach, dojeżdżać, płacić za busa lub parking. Budzisz się, jesz pyszne śniadanie i wyruszasz do Doliny – spacerem.
  • 5 minut (200 m) spaceru wystarczy, abyś dotarł do malowniczego i pozbawionego trudności technicznych szlaku spacerowego – Drogi pod Reglami. Szlak prowadzi przez około 7,5 km, a idąc nim możesz podziwiać panoramę Zakopanego i pasma Gubałowskiego.
  • dla osób lubiących wspiąć się nieco wyżej, polecamy spacer na Przysłop Miętusi. Osoba ze średnią kondycją jest w stanie wejść na niego w ciągu 1h od momentu wyjścia z naszego hotelu. Widoki z niego są przepiękne, a możliwości kontynuowania wycieczki – bardzo duże.
  • idąc Drogą pod Reglami dojdziesz do Gronika, z którego będziesz mógł kontynuować wycieczkę w kierunku Wielkiej Polany Małołąckiej i dalej szlakiem na Giewont).

Nasze położenie – tuż przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym – doceniają również sarny, które często można spotkać w okolicy naszego hotelu.

Podoba Ci się nasze położenie? Zaplanuj z nami ferie w górach!

2. Kościelisko – idealne miejsce na wycieczki w Tatry Zachodnie.

Kościelisko jest bardzo dobrą bazą wypadową w Tatry Zachodnie. Same Tatry Zachodnie są bardzo atrakcyjnie turystycznie. Ich szczyty (m.in. Grześ, Rakoń, Wołowiec, Trzydniowiański, Ornak. Czerwone Wierchy) są w większości łagodne, a widok z nich zapiera dech w piersiach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że są one również bardziej dostępne dla przeciętnego górołaza niż szczyty Tatr Wysokich.

W polskiej części Tatr Zachodnich znajdują się 4 schroniska, jaskinie (m.in. Jaskinia Mroźna, Mylna,  Smocza Jama, Dziura). Osoby lubiące spacerować po dolinach również znajdą w Tatrach Zachodnich coś dla siebie – w ich granicy znajduje się m.in. Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska czy też Dolina Lejowa. Kościelisko jest rozległe, ale wybierając nasz hotel, masz pewność, że jesteś blisko gór i szlaków prowadzących w Tatry Zachodnie.

 

 

Hotel Eco Tatry Kościelisko - hotel w górach Hotel Eco Tatry Kościelisko - Dolina Kościeliska

3. Odpowiedzialność przede wszystkim.

Jak nasza nazwa wskazuje, jesteśmy hotelem ekologicznym. Staramy się, aby nasza działalność nie szkodziła środowisku naturalnemu oraz przyczyniała się do jego ochrony. Korzystamy z solarów, ekologicznych piecy, gminnej kanalizacji, a ociepleni jesteśmy wełną mineralną.

Dowiedz się więcej o tym dlaczego jesteśmy eko hotelem

Odpowiedzialność, to również dbanie o bezpieczeństwo naszych gości. Dlatego też, jesteśmy partnerem w organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy programie “Gotowi w góry”. Dla odwiedzających nas turystów oznacza to, że znajdą w naszym hotelu specjalną tablicę informcyjną, z której  dowiedzą się m.in. jak przygotować się do wycieczki w góry oraz poznają świeże komunikaty turystyczne o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także aktualną prognozę pogody.

 

Zadzwoń Rezerwuj Pakiety
Ta strona używa cookie i innych technologii, aby korzystanie z niej było przyjemniejsze. Przetwarzamy zgromadzone dzięki nim dane w celach analitycznych i marketingowych. Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności i cookies