BLOG


Dlaczego urlopy w stylu slow life cieszą się rosnącą popularnością?Żyjemy coraz szybciej, w ciągłym stresie, w nadmiarze informacji i bodźców, z poczuciem spóźnienia i niezałatwionych spraw. Ilość obowiązków w pracy i w domu sprawia, że oddalamy się od tego, co naprawdę ważne i nie potrafimy cieszyć się z prostych rzeczy. Taki styl życia działa destrukcyjnie nie tylko na ciało, ale i na umysł. Stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszy się filozofia slow life, która rozwija się w wielu aspektach życia — w jedzeniu, rodzicielstwie, spędzaniu wolnego czasu, a także podróżach. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na urlop w stylu slow life.

Czytaj dalejRozrywka hotelowa. Jak miło spędzić czas nie wychodząc z obiektu?Decydując się na wyjazd w góry, powinniśmy zarezerwować nocleg w obiekcie, który pozwoli miło spędzić czas, gdy pogoda nie będzie sprzyjała pieszym wędrówkom oraz korzystaniu z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Podpowiadamy, jak spędzić czas w hotelu, aby pobyt w górach nie okazał się nieprzyjemnym wspomnieniem.

Czytaj dalejWypoczynek zimowy w Tatrach. Co robić opróćz jazdy na nartach?Zima w górach kojarzy się nam przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem na stoku oraz korzystaniem z możliwości uprawiania innych sportów zimowych. Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie przepadają za jazdą na nartach, nie znajdą dla siebie ciekawych rozrywek. Podpowiadamy, jakie atrakcje czekają na znudzonych jazdą na nartach lub preferujących mniej angażujące aktywności turystów w sercu polskich gór.

Czytaj dalejSylwester w górach - wyjątkowe widoki i huczna zabawaSylwester to wyjątkowy dzień, dlatego też chcemy go spędzać w wyjątkowy sposób. Chcemy pozytywnie zapamiętać przełom roku, z radością odłożyć ten miniony i z takim samym entuzjazmem powitać kolejny. Jak to konkretnie będzie wyglądało, może zależeć w 100% od nas, jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem przygotujemy sobie plan. Sylwester w górach? - To świetna propozycja. Wyjątkowe widoki i przyjemna zabawa, dokładnie taka, jaką lubimy!

Czytaj dalejBoże Narodzenie w Zakopanem. Kilka słów o góralskch tradycjachBoże Narodzenie w Zakopanem to szczególny czas. Jest to region, w którym wciąż bardzo mocno kultywuje się bożonarodzeniową tradycję. Barwna kultura i widok majestatycznych, ośnieżonych Tatr każdego roku przyciąga też wielu turystów. Ten szczególny czas warto spędzić właśnie w górach. Jest to doskonała okazja nie tylko do świętowania, ale i błogiego odpoczynku.

Czytaj dalejPierwszy wypad w góry. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?Gdy szukamy informacji na temat tego, jak przygotować się do swojego pierwszego wypadu w góry, najczęściej w pierwszej kolejności docieramy do porad dotyczących sprzętu wspinaczkowego i pogody. To oczywiście nikogo nie dziwi. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że osoby planujące swój pierwszy wypad w góry nie zawsze przecież zamierzają zaczynać od pokonywania zaawansowanych szlaków z płaszczami przeciwdeszczowymi w plecakach.

Czytaj dalej