BLOG


Piękna polska jesień w wydaniu górskim. Dlaczego warto odwiedzić góry przed nadejściem zimy?Szeleszczące pod stopami liście, szyszki i kasztany oraz pachnące grzybami i jesienią lasy to tylko niektóre z powodów dla których warto zaplanować górską wycieczkę na wrzesień lub październik. W tym okresie przyroda nabiera wyjątkowych barw, które zamieniają grzbiety i doliny w bajeczne pejzaże. Jeśli kochasz naturę, kolorowe krajobrazy i spokój, wybierz się w góry jesienią. Dlaczego to najlepszy czas na górskie eskapady?

Czytaj dalejCiekawe imprezy biegowe w TatrachJeśli miejskie maratony i trasy biegowe w niskich górach nie są już dla Ciebie wyzwaniem, pamiętaj, że możesz przejść na wyższy poziom i wziąć udział w jednej z tatrzańskich imprez biegowych. Co roku turystyczne trasy Tatrzańskiego Parku Narodowego pokonują najbardziej wytrzymali i wyćwiczeni biegacze z Polski, i nie tylko. Możesz do nich dołączyć. Do wyboru masz cykliczne zawody biegowe o różnym stopniu trudności. Poniżej wymieniamy te najciekawsze.

Czytaj dalejCo warto zjeść przed wycieczką w góry, a co po niej?Odpowiednio zbilansowane i dobrane posiłki są bardzo ważnym elementem funkcjonowania ludzkiego organizmu. W sytuacji, gdy wybieramy się na wycieczkę w góry jeszcze bardziej musimy skupić się na tym, co zjemy przed nią i po niej. Odpowiednie posiłki pozwolą nam zachować energię przez cały czas trwania wycieczki, jak również zregenerować siły po niej.

Czytaj dalejZregeneruj swój organizm w polskich górach. Pomysły na wypoczynek w ciszy i spokojuWiększość z nas żyje w bardzo szybkim tempie, które sprawia, że nasz organizm musi przez cały czas funkcjonować na najwyższych obrotach. Właśnie dlatego bardziej niż dotychczas potrzebujemy wypoczynku, wyciszenia i odprężenia - słowem sposobu na odzyskanie energii i radości. Jeśli i Ty czujesz, że potrzebujesz regeneracji, skorzystaj z szerokich możliwości, jakie daje wypoczynek w polskich górach.

Czytaj dalejProzdrowotne właściwości górskich wód termalnychBaseny termalne są coraz częściej odwiedzane przez turystów. Nie tylko zwolenników pływania, ale również te osoby, które szukają relaksu i wypoczynku. Bardzo wiele osób korzysta z prozdrowotnych właściwości wód termalnych. Najchętniej po dniu spędzonym na stoku lub na szlakach górskich rozkoszują się ciepłą kąpielą w jacuzzi. Wody termalne działają ogólnie na cały organizm. W szczególności powodują rozgrzanie tkanek w temperaturze 38-40 stopni, dzięki czemu poprawiają się funkcje nerek, płuc oraz powodują lepsza rozciągliwość mięśni.

Czytaj dalejGóralskie potrawy których musisz spróbowaćGóry to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki i fascynujący folklor. Góry to również… tradycyjne potrawy, których smak i aromat kusi turystów w trakcie pobytu w polskich Tatrach. Sprawdź, jakich góralskich potraw koniecznie musisz spróbować, wypoczywając w Kościelisku.

Czytaj dalej